Zamknij

Praca marzenie? Angielski bank szuka pracownika na godzinę w... miesiącu

Redakcja
27.03.2017 22:01
Santander Bank
fot. Wikipedia.org

Każdy marzy o lekkiej, przyjemniej i niewyczerpującej pracy. Jak widać, jeden z angielskich banków postanowił wyjść na przeciw poszukującym zatrudnienia. Przyszłym pracownikom proponuje zaledwie jedną godzinę pracy w miesiącu.

Bank Santander w Wielkiej Brytanii poszukuje doradców ds. obsługi klienta, którzy na wypadek potrzeby zastąpiliby pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin. Według raportu ''Financial Times'', jednogodzinni pracownicy stanowią w strukturze firmy aż 10 procent doradców.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ogłoszenie pracy dotyczy stanowiska w placówce w południowej dzielnicy Londynu. Bank gwarantuje i płaci za co najmniej jedną godzinę pracy w miesiącu (12 godzin rocznie). Ewentualne nadgodziny są uzależnione od indywidualnych potrzeb oddziału. Kandydaci powinni wykazać się elastycznością w kwestii lokalizacji i czasu pracy.

Zagłosuj

Czy skorzystalibyście z oferty godzinnej pracy w miesiącu?

Liczba głosów:

Angielskie związki zawodowe mają wspierać pomysł elastyczności na stanowiskach doradcy. Wiedzą także o jednogodzinnych umowach o pracę. Z danych banku wynika, że pracownik zatrudniony na takich warunkach przepracował w ciągu roku średnio 386 godzin.

RadioZET.pl/gazeta.pl/DG