Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Praca marzenie? Angielski bank szuka pracownika na godzinę w... miesiącu

27.03.2017 22:01
xxx wiadomosci

Każdy marzy o lekkiej, przyjemniej i niewyczerpującej pracy. Jak widać, jeden z angielskich banków postanowił wyjść na przeciw poszukującym zatrudnienia. Przyszłym pracownikom proponuje zaledwie jedną godzinę pracy w miesiącu.

Santander Bank fot. Wikipedia.org

Bank Santander w Wielkiej Brytanii poszukuje doradców ds. obsługi klienta, którzy na wypadek potrzeby zastąpiliby pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin. Według raportu ''Financial Times'', jednogodzinni pracownicy stanowią w strukturze firmy aż 10 procent doradców.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ogłoszenie pracy dotyczy stanowiska w placówce w południowej dzielnicy Londynu. Bank gwarantuje i płaci za co najmniej jedną godzinę pracy w miesiącu (12 godzin rocznie). Ewentualne nadgodziny są uzależnione od indywidualnych potrzeb oddziału. Kandydaci powinni wykazać się elastycznością w kwestii lokalizacji i czasu pracy.

Zagłosuj

Czy skorzystalibyście z oferty godzinnej pracy w miesiącu?

Angielskie związki zawodowe mają wspierać pomysł elastyczności na stanowiskach doradcy. Wiedzą także o jednogodzinnych umowach o pracę. Z danych banku wynika, że pracownik zatrudniony na takich warunkach przepracował w ciągu roku średnio 386 godzin.

RadioZET.pl/gazeta.pl/DG

Oceń