Zamknij

Będzie trudniej o pracę w Holandii. Nowe ograniczenia dla Polaków

Redakcja
05.04.2018 13:08
Praca w Holandii
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zła wiadomość dla wybierających się do pracy do Holandii. Część tamtejszych gmin chce stanowczo ograniczyć możliwość przyjazdu zarobkowych imigrantów. Są już ustalone m.in. nowe zasady dotyczące zakwaterowania.

Zgodnie z nowym prawem, z którym zgadza się znaczna większość mieszkańców, w jednym domu będzie mogło być zakwaterowanych jedynie czterech migrantów zarobkowych. Dotychczas, jak podają holenderskie media, w domach mieszka niekiedy nawet kilkunastu Polaków, Bułgarów, czy Rumunów.

Praca w Holandii

„Wprost” opisuje przykład gminy Tiel, gdzie przy zbiorach owoców pracują tysiące migrantów. Według wyliczeń 10 proc. mieszkańców gminy stanowią już przyjezdni, którzy żyją w zamkniętych enklawach i nie integrują się z lokalną społecznością.

Polacy w Holandii

Władze holenderskich gmin spytały mieszkańców, co sądzą o zmianach w przepisie utrudniających pobyt i pracę zagranicznym pracownikom. Aż 90 proc. Holendrów pozytywnie odniosło się do planowanej zmiany przepisów, uważając, że zarobkowi migranci stwarzają wiele problemów, m.in. nie segregują śmieci i hałasują.

Zobacz także

RadioZET.pl/mojaniderlandia.pl/wprost.pl/strz