Zamknij

Pracownicy urzędów skarbowych przejdą szkolenia antyterrorystyczne

Redakcja
20.09.2017 15:49
Pracownicy urzędów skarbowych przejdą szkolenia antyterrorystyczne
fot. Flickr

W Portugalii zarówno służby mundurowe, jak i urzędnicy mający na co dzień kontakt z imigrantami rozpoczęli cykl szkoleń antyterrorystycznych. Szkolić się będą nawet pracownicy urzędów skarbowych i służba więzienna. Ma im to pomóc w identyfikacji radykalnych jednostek.

Zagłosuj

Uważasz, że takie szkolenia to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Jest to zabieg zapobiegawczy. – Szkolenie ma służyć przeciwdziałaniu aktom terrorystycznym na terytorium Portugalii. Zajęcia są prowadzone przez funkcjonariuszy operacyjnych wchodzących w skład sił bezpieczeństwa – mówiła w środę portugalska minister spraw wewnętrznych Constanca Urbano de Sousa.

Działanie zapobiegawcze

Jednostki posiadające praktyczną wiedzę na temat radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, mają się podzielić wiedzą z pozostałymi służbami mundurowymi, oraz pracownikami administracji. – Każda z nich (jednostek antyterrorystycznych – red.) posiada wiedzę na temat zjawiska terroryzmu, którą stale musi poszerzać – tłumaczy de Sousa.

Urzędy skarbowe i służba więzienna

Jak podają portugalskie agencje, w szkoleniach biorą również udział pracownicy urzędów skarbowych i służby więziennej. Według resortu spraw wewnętrznych placówki te są miejscem sprzyjającym radykalizacji jednostek, m.in. w kierunku dżihadyzmu.

Zainteresowanie portugalskich władz terroryzmem wzrosło po sierpniowych zamachach w hiszpańskiej Katalonii, gdzie napastnicy zaatakowali w kilku miejscach przypadkowych przechodniów. Według ekspertów ds. bezpieczeństwa na terytorium Portugalii, gdzie mieszka około 50 tys. muzułmanów, istnieje stosunkowo niskie ryzyko zagrożenia atakiem terrorystycznym.

Zobacz także

Czy dziecko jest własnością rodziców? Weź udział w dyskusji w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/PAP/strz