Zamknij

Prawie pięćdziesiąt zabitych i wielu rannych. Tragiczny bilans zamieszek w więzieniu

28.06.2022 17:23

Czterdzieści dziewięć osób zginęło, a trzydzieści zostało rannych podczas próby ucieczki z więzienia w mieście Tuluá w Kolumbii.

Więznie w mieście Tulua
fot. PAP/EPA/Ernesto Guzman Jr.

Zdaniem urzędników, co najmniej 49 więźniów zginęło, a dziesiątki zostało rannych podczas zamieszek w więzieniu w południowo-zachodniej Kolumbii. "Tragiczne i Katastrofalne" - tak opisał to wydarzenie, szef więziennictwa w Kolumbii, generał Tito Castellanos. Urzędnik poinformował lokalną stację radiową "Caracol", że podczas próby ucieczki 30 osób zostało rannych.

Zamieszki w więzieniu. "Ofiar może być więcej"

Rzecznik Narodowego Instytutu Więziennictwa potwierdził liczbę ofiar śmiertelnych. Jak poinformował AFP, jest to wstępna ocena sytuacji i liczba ofiar może się zmienić. Ivan Duque, ustępujący prezydent Kolumbii, który przebywa z wizytą w Portugalii, powiedział, że incydent zostanie zbadany.

"Żałujemy wydarzeń w więzieniu w Tuluá w departamencie Valle del Cauca. Jestem w kontakcie z generałem Tito Castellanoi i wydałem instrukcje, by przeprowadzić dochodzenie. Pozwoli ono wyjaśnić nam tę straszną sytuację – napisał na Twitterze Ivan Duque.

RadioZET.pl/Al Jazeera