Zamknij

Prawosławny duchowny skazany na kolonię karną. Namawiał kobiety do prostytucji

Redakcja
14.11.2017 21:47
Prawosławny duchowny skazany na kolonię karną. Namawiał kobiety do prostytucji
fot. Pixabay

Prawosławny duchowny z Rosji został skazany na 5,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i konfiskatę mienia. 39-latek został uznany winnym sutenerstwa. Okazało się, że próbował zwerbować kobiety do pracy w Rosji w charakterze prostytutek.

Zagłosuj

Uważasz, że duchowni powinni być traktowani w sądach ulgowo?

Liczba głosów:

Nikołaj Kiriejew nie był w stanie wybronić się przed sądem z oskarżeń o sutenerstwo. Ze śledztwa wynika, że 39-letni duchowny od kwietnia do sierpnia br. korespondował z dwiema atrakcyjnymi mieszkankami Witebska, namawiając je do pracy w Rosji w charakterze prostytutek.

Kolonia karna o zaostrzonym rygorze

W toku śledztwa wyszło również na jaw, że duchowny próbował namówić do sprzedawania własnego kobiety z Homla. W działalności przestępczej pomagała mu 19-letnia obywatelka Tadżykistanu. Jak podają media, została już ona skazana na 5 lat pozbawienia wolności i jest już w więzieniu.

Duchowny przestępca

Ojciec Nikołaj na co dzień pracował w parafii wiejskiej w obwodzie leningradzkim, jednak poza działalnością w kościele, próbował zarobić na sutenerstwie. Według petersburskiego portalu Gorod 812 przed wyjazdem do Witebska duchowny poinformował parafian, że jedzie na pielgrzymkę do Rosji. Teraz czeka go 5,5-letnia pokuta w kolonii karnej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Gorod812/strz