Zamknij

Premier Finlandii wykonała test na obecność narkotyków. Wyciekło nowe, intymne nagranie

19.08.2022 18:32
Sanna Marin
fot. Twitter.com/Euronews

Premier Finlandii Sanna Marin poddała się testom na narkotyki, po tym jak do mediów wyciekły nagrania z nocnych imprez z jej udziałem. – Nigdy nie brałam narkotyków nawet w młodości. To poważne oskarżenie i chce być oczyszczona z takiego zarzutu – oświadczyła w piątek po południu.

Tuż przed konferencją zorganizowaną w Helsinkach przed rezydencją fińskiej premier, w mediach społecznościowych, a następnie w głównych tytułach prasowych opublikowano kolejne – określane jako intymne – nagranie, przedstawiające Sannę Marin w klubie nocnym Teatteri podczas tańca z mężczyzną. 

Premier Finlandii Sanna Marin poddała się testom na narkotyki

37-letnia Sanna Marin oświadczyła, że poddała się testom na obecność narkotyków. Dodała również, że spotyka się z przyjaciółmi kilka razy do roku. Po pracy spędza więcej czasu z rodziną lub uprawiając sport. Wyraziła też nadzieję, że więcej będzie się mówić o jej pracy, niż o innych sprawach, tj. o imprezach, czy kreacjach.

Fińscy dziennikarze zwracają uwagę, że podczas celebryckich imprez, które wyszły na jaw, premier oficjalnie nie była na urlopie, a jej zachowanie – ich zdaniem – może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. W Rosji wideo z tańczącą premier Finlandii może posłużyć do oczernienia kraju na drodze do NATO. 

– Czy kiedy w Europie jest wojna, Finlandia ubiega się o członkostwo w NATO, samoloty rosyjskie naruszają przestrzeń powietrzną, premier jest zdolna do pracy, gdyby coś się wydarzyło? – pytali fińscy reporterzy. – Jestem dostępna nawet w nocy i nad ranem – odparła.

RadioZET.pl/PAP

C