Zamknij

Premier Wielkiej Brytanii: do ataku terrorystycznego może dojść w każdej chwili

Redakcja
15.09.2017 23:46
Premier Wielkiej Brytanii: do ataku terrorystycznego może dojść w każdej chwili
fot. Archiwum RadioZET.pl

Brytyjska premier Theresa May poinformowała w piątek wieczorem, że zagrożenie terrorystyczne w Wielkiej Brytanii ma już najwyższy “krytyczny” poziom i do kolejnego ataku moze dojść w każdej chwili.

Zagłosuj

Doceniasz fakt, że w Polsce nie ma problemu z islamskim terroryzmem?

Liczba głosów:

Decyzję o zmianie stopnia zagrożenie podejmuje niezależne od szefowej rządu Wspólne Centrum Analizy Zagrożenia Terrorystycznego. Wcześniej w londyńskim metrze miał miejsce atak do którego przyznało się tzw. Państwo Islamskie. 29 osób zostało rannych.

Wojsko wkracza do akcji

May poinformowała również o rozpoczęciu pierwszego etapu operacji Temperer, w ramach której wojsko wesprze policję w pilnowaniu bezpieczeństwa w kraju, m.in. wzmacniając ochronę kluczowych budynków turystycznych i administracji publicznej, lotnisk, dworców i większych imprez masowych.

Zobacz także

Najwyższy stopień zagrożenia

Jak podaje PAP, w Wielkiej Brytanii ostatni raz najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego był ogłoszony w maju br. po zamachu terrorystycznym na salę koncertową Manchester Arena, w którym zginęły 22 osoby. Wcześniej miało to miejsce w 2006 roku (po odkryciu planowanego zamachu na samoloty lecące przez Atlantyk) i 2007 roku (po odkryciu planowanego zamachu na londyński klub nocny).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz