Zamknij

Elon Musk i prezes Disneya rezygnują z doradzania Trumpowi

Redakcja
02.06.2017 21:11
Prezesi Tesli i Disneya rezygnują z doradzania Trumpowi
fot. PAP/EPA

Prezesi Tesli i Disneya - Elon Musk oraz Robert Iger - zapowiedzieli , że w związku z ogłoszeniem przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o wycofaniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego zrezygnują z zasiadania w radzie doradczej prezydenta.

Trump poinformował w czwartek, że wycofa USA z porozumienia klimatycznego zawartego w 2015 roku.
Musk skomentował na Twitterze postanowienie prezydenta: “Zmiany klimatyczne istnieją. Opuszczenie porozumienia paryskiego nie jest dobre dla Ameryki i świata”. Szef Tesli był do tej pory członkiem biznesowej grupy doradczej prezydenta ds. strategii i taktyki (Strategic and Policy Forum) oraz rady ds. zatrudnienia w przemyśle.

Zobacz także

Musk dodał, że zrobił wszystko, co było w jego mocy, by przekonać prezydenta, żeby nie wycofywał USA z porozumienia, oraz że groził odejściem z rady doradczej, jeśli do tego dojdzie. Iger napisał na Twitterze: „W związku z wycofaniem się z umowy paryskiej dla zasady zrezygnowałem z prezydenckiej rady doradczej”.

Zobacz także

Trump stworzył biznesową grupę doradczą w grudniu (przed objęciem stanowiska), aby doradzała mu w zakresie podejmowania decyzji na temat istniejących i przyszłych regulacji. Liderem tej rady jest prezes firmy Blackstone Group Stephen Schwarzman, w jej skład wchodzą także szefowa firmy Pepsico Indra Nooyi oraz dyrektor JPMorgan Chase Jamie Dimon.

RadioZET.pl/PAP/maal