Zamknij

Zaskakujące słowa koreańskiego przywódcy: Trump zasługuje na pokojowego Nobla

Redakcja
30.04.2018 13:33
Trump
fot. PAP/EPA

Prezydent USA Donald Trump powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za swoje wysiłki na rzecz zakończenia konfliktu z Koreą Północną - oświadczył w poniedziałek prezydent Korei Południowej Mun Dze In.

- Prezydent Trump powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla. Potrzebujemy tylko pokoju - powiedział Mun na posiedzeniu rządu w Seulu, cytowany przez swego przedstawiciela na konferencji prasowej.

Zagłosuj

Czy Trump sprawdza się jako prezydent?

Liczba głosów:

Mun i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w piątek spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw; było to trzecie w historii i pierwsze od 11 lat spotkanie przywódców zwaśnionych państw koreańskich.

W podpisanej po spotkaniu wspólnej deklaracji Mun i Kim zapowiedzieli, że obie Koree będą dążyć do przekształcenia rozejmu w układ pokojowy, który formalnie zakończy wojnę z lat 50. XX wieku, oraz zgodzili się, że konieczna jest "całkowita denuklearyzacja" Półwyspu Koreańskiego.

Z Kimem ma się spotkać także Trump, jednak ani miejsce, ani dokładny termin tego spotkania nie są jeszcze znane, według ostatnich wypowiedzi samego Trumpa może do niego dojść w ciągu najbliższych trzech-czterech tygodni. Według przedstawiciela prezydenta Korei Płd. właśnie to planowane spotkanie było głównym tematem rozmowy w cztery oczy Kima i Muna.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Kim Dzong Un ogłosił zawieszenie prób jądrowych i rakietowych

Będzie zjednoczenie? Kim Dzong Un chce rozwijać stosunki z Koreą Południową

RadioZet.pl/