Zamknij

Trump chce zwiększyć wydatki na armię

Redakcja
24.02.2017 18:28

Odbudujemy armię - deklaruje Donald Trump i zapowiada więcej pieniędzy na zbrojenia. Wypowiedział się również po raz kolejny na tematy związane z imigracją i opieką zdrowotną.

Trump
fot. East News

Prezydent Stanów Zjednoczonych wystąpił na dorocznej konferencji amerykańskich konserwatystów (Conservative Political Action Conference - CPAC), wypowiadając się na wiele tematów, m.in. takich jak armia, Meksyk czy służba zdrowia.

Więcej pieniędzy na wojsko

Jedną z poruszanych przez niego kwestii było finansowanie armii. Trump obiecał, że zwiększy wydatki na zbrojenia, zarówno w zakresie broni ofensywnej, jak i defensywnej - w tym także na arsenał nuklearny.

- Nikt nigdy więcej nie będzie śmiał kwestionować naszej siły. Wierzymy w pokój poprzez siłę i to się ziści - przekonywał. - Obyśmy nigdy nie musieli tego użyć, ale nikt nie będzie z nami zadzierał - dodał.

Amerykański przywódca ogłosił też, nakazał opracowanie szczegółowego planu, który ma wzmocnić bezpieczeństwa USA oraz skutecznie przeciwdziałać przypadkom terroryzmu, zwłaszcza ze strony Państwa Islamskiego.

Wkrótce ruszy budowa muru

Wystąpienie podczas konferencji było dla Trumpa kolejną okazją do wygłoszenia mocnych słów w sprawie swojego flagowego postulatu, mianowicie budowy muru na granicy z Meksykiem:

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Budowa muru wzdłuż granicy USA z Meksykiem rozpocznie się wkrótce, o wiele szybciej niż planowano - oświadczył zdecydowanie. Powtórzył też, że nielegalni imigranci, którzy dopuścili się przestępstw, będą ze skutkiem natychmiastowym deportowani ze Stanów.

Obamacare do kosza

Prezydent powtórzył również swą obietnicę z kampanii wyborczej, dotyczącą wycofania Obamacare. Oświadczył, że powszechny system ubezpieczeń zdrowotnych wprowadzony przez prezydenta Baracka Obamę grozi krajowemu systemowi ochrony zdrowia "totalną katastrofą".

Obiecał przy tym, że wraz z Kongresem, w którym Partia Republikańska stanowi większość, wprowadzi "znacznie lepsze i mniej kosztowne" rozwiązanie.

RadioZET.pl/PAP/LK/MP