Zamknij

Donald Trump: Coś powinno się stać z syryjskim prezydentem!

Redakcja
06.04.2017 22:47
Donald Trump: Coś powinno się stać z syryjskim prezydentem!
fot. PAP/EPA

Sądzę, że to, co zrobił Asad, jest straszne. Myślę, że to, co stało się w Syrii, jest zniewagą dla ludzkości, a on tam jest i sądzę, że kieruje sprawami, więc coś powinno się stać – mówił Donald Trump na pokładzie Air Force One. Prezydent Stanów Zjednoczonych zdaje się nie mieć wątpliwości, kto stoi za atakiem.

Zagłosuj

Wierzysz, że prezydent Syrii stoi za atakiem chemicznym?

Liczba głosów:

W czwartek, Reuters, powołując się na anonimową osobistość z USA, poinformował, że Pentagon i Biały Dom szczegółowo omawiają opcje militarne w odpowiedzi na atak z użyciem trującego gazu w Syrii. Opcje te mogą obejmować uziemienie samolotów wykorzystywanych przez siły Asada. Jest też opcja użycia pocisków manewrujących.

Donald Trump spytany o ewentualny plan ataku na Syrię odpowiada, że „w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie będzie mówił, co zrobi i kiedy to zrobi”.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ataku chemicznym na miejscowość Chan Szajchun w kontrolowanej przez rebeliantów prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii zginęło 86 osób, w tym 30 dzieci. USA i inne kraje zachodnie oskarżają o ten atak siły prezydenta Asada, czemu syryjskie władze zaprzeczają. Jeśli pewny ton strony amerykańskiej znajdzie pokrycie w prawdzie, pozostaje pytanie, czemu miał służyć atak chemiczny na syryjskie miasto.

RadioZET.pl/PAP/strz