Zamknij

Duda: W tej chwili mówi się o obecności wojsk NATO w Polsce do 2022 r.

Redakcja
25.05.2017 23:17
 Prezydent: mówi się o obecności wojsk NATO w Polsce do 2022 r.
fot. PAP/Jacek Turczyk

W tej chwili raczej się mówi o 2022 r. a nie  o 2018 r. jeżeli chodzi o obecność wojsk NATO w Polsce - podkreślił prezydent Andrzej Duda, pytany, czy uzyskał zapewnienia co do stałej obecności wojsk NATO w Polsce po 2018 r.

- W tej chwili raczej się mówi o 2022 r. a nie o 2018 r., więc jak widać ta perspektywa już przesuwa się w czasie, bo wszyscy widzą, że ta aktywność ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego jest potrzebna, sytuacja bezpieczeństwa się zmienia - powiedział prezydent na konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu szczytu NATO.

Zobacz także

- Ta dywidenda bezpieczeństwa i pokoju - bo tak nazywa się czasem lata 90. i ten początek XXI wieku - ona się już wyczerpała. Dzisiaj potrzebne jest inne spojrzenie i w zasadzie nikt tego nie kwestionuje. Więc nie sądzę, bo nie było ani jednego takiego głosu, żeby miało dojść do jakiegoś zaprzestania wspierania się wzajemnego, czy jakiegoś wycofania wojsk, które przybyły do krajów bałtyckich, Polski i Rumunii - dodał Andrzej Duda.

Zobacz także

Spotkanie szefów państw i rządów NATO potwierdziło, że nadal będzie realizowana budowa przestrzeni bezpieczeństwa w naszej części Europy - powiedział  w czwartek po szczycie NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Jego rezultaty ocenił jako "bardzo zadowalające".

RadioZET.pl/PAP/MAAL