Zamknij

Próba krwawego zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Niemczech. Bomba z setkami gwoździ

Redakcja
01.12.2017 22:36
Próba krwawego zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Niemczech. Bomba z setkami gwoździ
fot. Youtube

Mało brakowało a doszłoby do pierwszego zamachu na tegoroczne jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech. W aptece, tuż obok pełnego ludzi placu, znaleziono paczkę z potężnym ładunkiem i setkami gwoździ. O sprawie poinformował minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter.

Zagłosuj

Czujesz się w Polsce bezpiecznie?

Liczba głosów:

Według ustaleń śledczych, cytowanych przez niemieckie media, firma spedycyjna dostarczyła tajemniczą paczkę do apteki, będącej w bezpośrednim sąsiedztwie z jarmarkiem bożonarodzeniowym w Poczdamie. Według szefa niemieckiego MSW jest za wcześnie, by mówić o zamachu na jarmark, gdyż celem sprawcy mógł być aptekarz.

Jarmark bożonarodzeniowy w Poczdamie

Jak podaje „Potsdamer Neueste Nachrichten”, farmaceutów w aptece zaniepokoiły dziwnie wyglądające kable, które wystawały z paczki. Paczkę natychmiast wyniesiono z apteki i zawiadomiono policję. Po ewakuowaniu okolicznego terenu specjaliści policji federalnej otworzyli paczkę strumieniem wody. Media podały, że towarzyszył temu huk.

Setki gwoździ i ładunek wybuchowy

„Bild” pisze, że w metalowej puszce znajdowały się setki gwoździ, a obok był ładunek o dużej mocy. Nie było jednak zapalnika, więc możliwe, że jeden z terrorystów miał odebrać paczkę z apteki. Śledztwo w tej sprawie trwa. Najważniejsze, że nikomu nie stała się krzywda. Popularne w Niemczech jarmarki bożonarodzeniowe to częsty cel zamachowców.

Materiał w lokalnej telewizji:

RadioZET.pl/Bild.de/PAP/strz