Zamknij

Korea Północna otworzyła połączenie promowe z Rosją

Redakcja
24.05.2017 10:35
Korea Północna otworzyła połączenie promowe z Rosją
fot. east news

Władze Korei Północnej poinformowały o nowym połączeniu promowym z Rosją. Pierwszy rejs odbył się już, pomimo zaostrzania sankcji na północnokoreański reżim.

Połączenie na linii Rajin-Władywostok jest wynikiem normalnej współpracy ekonomicznej pomiędzy Koreą Północną a Rosją - twierdzi rzecznik północnokoreańskiego ministerstwa, cytowany przez agencję KCNA. – To normalna dwustronna współpraca, której celem jest rozszerzenie relacji ekonomicznych i pogłębianie przyjaźni poprzez humanitarne wymiany i wizyty – komentował.

Korea oskarża USA

Jak twierdzi Pjongjang, Stany Zjednoczone usiłują „zadusić” ekonomicznie Koreę Płn., dlatego otwarte połączenie spotkało się z krytyką Waszyngtonu. Rzecznik północnokoreańskiego ministerstwa mówił też, że USA w poważny sposób podważa prawne sprawy Korei Północnej i Rosji poprzez znajdowanie błędów w obustronnych stosunkach handlowych – podaje PAP.

4 kursy w miesiącu

Prom, który będzie kursował na linii Rajin-Władywostok, może jednorazowo zabrać 200 pasażerów i ok. 1,5 tys. ton towarów. Od jutra (25 maja) jednostka będzie kursowała pomiędzy dwoma portami cztery razy w miesiącu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz