Zamknij

Propaganda Rosji nie ustaje w kuriozalnych oskarżeniach Polski. Chodzi o broń biologiczną

16.05.2022 10:46
Rosja zarzuca Polska prace nad bronią biologiczną
fot. screen Suzanne Seddon/Twitter.com

Rosjanie nie ustają w kuriozalnych oskarżeniach wobec Polski. Tym razem zarzut użycia broni biologicznej w Ukrainie postawił szef wojsk obrony radiologicznej i chemicznej, generał Igor Kiriłłow. Rosyjska agencja TASS donosi również o udziale producentów szczepionek przeciw COVID-19 (Pfizera i Moderny) w działania wojskowe i biologiczne w Ukrainie.

Rosyjska propaganda konsekwentnie rozpowszechnia absurdalne oskarżenia wobec Polski, która czynnie zaangażowała się w pomoc Ukrainie, napadniętej przez Rosję 24 lutego.

Tym razem walec machiny propagandowej Kremla wykreował zarzut współtworzenia przez Polskę broni biologicznej. Zdaniem Kiriłłowa w Ukrainie miałaby istnieć sieć ok. 30 laboratoriów biologicznych, które pracują dla Pentagonu. 

Rosja oskarża Polskę o prace nad bronią biologiczną wespół z Amerykanami

Pod adresem Polski padł zarzut "badań zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzeniania się wirusa wścieklizny w Ukrainie przez Polski Instytut Medycyny Weterynaryjnej" – wskazał serwis Abczdrowie.pl. Okazuje się, że takowy… nie istnieje. Podobny, ale o innej nazwie nazywa się Instytut Medycyny Weterynaryjnej (w Toruniu).

To niejedyne z podniesionych oskarżeń. Igor Kiriłłow uważa również, że producenci szczepionek przeciw COVID-19 – Pfizer i Moderna – byli zaangażowani w amerykańskie działania wojskowe i biologiczne w Ukrainie. Naczelny dowódca wojsk obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Rosji uważa, że początek działań "ukraińskiego programu biologicznego" nastąpił za prezydentury Baracka Obamy.

W środę 11 maja Kiriłłow podniósł, że zarówno Pfizer, jak i Moderna, ale też Merck czy Gilead byli zaangażowani w amerykańską działalność wojskową i biologiczną na Ukrainie.

RadioZET.pl/Abczdrowie.pl/TASS

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

C