Zamknij

Rosyjska propaganda znów uderza w Polskę. Polacy mają szpiegować na rzecz Ukrainy

Bartłomiej Chudy
05.05.2022 11:06
Rosja. Polacy są werbowani jako szpiedzy dla wywiadu Ukrainy
fot. AA/ABACA/Abaca/East News, Ukraińcy ze złapanym szpiegiem na rzecz Rosji w Irpieniu, marzec 2022

Rosyjska agencja RIA Novosti podała, powołując się na źródła w rosyjskiej bezpiece, że Polacy od dziesięciu lat mają pracować jako agenci dla Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy.

Polacy pracują na rzecz ukraińskiego wywiadu – podała w czwartek agencja RIA Novosti. To kolejny przejaw rosyjskiej propagandy, która mocno atakuje Polskę za jej opowiedzenie się po stronie zaatakowanej Ukrainy.

Zdaniem rosyjskiej agencji współpraca wywiadowcza między Polakami a Służbą Wywiadu Zagranicznego Ukrainy ma trwać od 2012 roku. To kolejny przypadek, gdy Rosja oskarża Polskę o akt szpiegostwa.

Rosja: Polacy pracują na rzecz wywiadu Ukrainy

"W szczególności, jednym z kanałów zbierania informacji o stosunkach mołdawsko-nadniestrzowskich, był pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego" - podała RIA.

- Według danych wywiadowczych otrzymanych przez Służbę Wywiadu Zagranicznego Rosji, Waszyngton i Warszawa pracują nad planami ustanowienia ścisłej kontroli wojskowej i politycznej nad byłymi polskimi terenami na Ukrainie — stwierdził niedawno Siergiej Naryszkin, szef Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji, którego cytuje Onet.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/Onet.pl

C