Zamknij

7-letnia dziewczynka zgwałcona w restauracji. Protesty w RPA

Redakcja
27.09.2018 13:00
Gwałt
fot. Shutterstock

Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki wyrazili oburzenie po publikacji informacji o gwałcie na siedmioletniej dziewczynce w restauracyjnej toalecie. Media zwracają uwagę na wzrost liczby przestępstw seksualnych na nieletnich w RPA.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje BBC, 20-letni mężczyzna poszedł za siedmiolatką do toalety dla kobiet. Napastnik napadł dziewczynkę, zaprowadził do męskiej części toalety i zgwałcił. Mężczyzna został aresztowany na miejscu zdarzenia i usłyszał zarzut o gwałtu oraz posiadania narkotyków. 

20-latek przebywa obecnie w areszcie i nie przyznaje się do winy. 

Republika Południowej Afryki ma jeden z najwyższych współczynników przestępstw na tle seksualnym na świecie. Brytyjska telewizja powołując się na dane organizacji Africa Check podaje, że w ciągu 12 miesięcy policja w RPA zanotowała 40 035 gwałtów, co daje średnio 110 takich przestępstw dziennie.

Zobacz także

W październiku 2017 roku 56-latka z RPA przebiegła 3 kilometry z nożem kuchennym w ręku, by ratować swoją córkę przed trzema gwałcicielami. Kobieta rzuciła się na oprawców i odpuściła im dopiero, gdy wszyscy leżeli na ziemi. Cały kraj żądał jej uniewinnienia.

RadioZET.pl/BBC/DG