Zamknij

Protesty w USA. Dziecko opryskane gazem przez policję. Wideo trafiło do sieci

03.06.2020 15:47
Zamieszki w USA
fot. East News/Gabriel Grams

Nadal trwają protesty i zamieszki po brutalnej śmierci George'a Floyda. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie, na którym widać jak mała dziewczynka została zaatakowana gazem przez policję.

Dziewczynka, która została zaatakowana gazem przez policję, brała udział w protestach w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Na opublikowanym wideo widać, jak dziecko krzyczy z bólu i płacze. Wcześniej dziewczynka została opryskana gazem przez policję.

Dziewczynka opryskana gazem przez policję

Na nagraniu widać, jak kilka osób próbuje pomóc dziecku. Dziewczynka została polana mlekiem po twarzy. Inni manifestujący spryskali jej twarz wodą.

Zobacz także

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy internauci zwrócili uwagę na to, że dziecko nie powinno brać udziału w protestach. Były także głosy pochwały dla rodziców za przyprowadzenie córki i uczenia jej obywatelskich postaw.

Protesty i zamieszki po śmierci George'a Floyda

George Floyd został brutalnie zamordowany przez policjanta. Jego zabójstwo odbiło się szerokim echem na całym świecie — także w Polsce. Ostatnie słowa duszonego Afroamerykanina "nie mogę oddychać" stały się głównym hasłem protestów, które odbywają się w niemal 70 miastach w Stanach Zjednoczonych. W wielu miejscach doszło jednak do zamieszek i strać z policją.

Zobacz także

46-letni George Floyd został uduszony przez policjanta Dereka Chauvina w trakcie interwencji 25 maja. Oficer dociskał kolanem szyję czarnoskórego mężczyzny do ziemi. W sieci pojawiło się nagranie z tego wydarzenia. Mundurowy został wyrzucony z pracy i aresztowany. Usłyszał zarzut zabójstwa.

RadioZET.pl