Zamknij

Przerażające znalezisko w ciele dezertera z Korei Północnej. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”

Redakcja
20.11.2017 20:55
Przerażające znalezisko w ciele dezertera z Korei Północnej. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”
fot. Archiwum RadioZET.pl

Uciekający z Korei Północnej żołnierz, został postrzelony, gdy przekraczał granicę z Koreą Południową. Miał jednak szczęście i przeżył. Gdy trafił na stół operacyjny, chirurg doznał szoku. Wewnątrz ciała dezertera znajdowały się tysiące robaków pasożytniczych. Najdłuższy z nich miał 27 cm długości.

Koreańczyk 13 listopada br. przekroczył strefę zdemilitaryzowaną, jednak biegnąć, cztery razy został postrzelony. Tego samego dnia trafił na stół operacyjny. To była jedna z niewielu okazji, gdy zagraniczny lekarz może zbadać stan zdrowia mieszkańca Korei Północnej.

Tysiące robaków w ciele

Lekarz, który operował dezertera nie krył zaskoczenia, gdy zorientował się, co kryje się wewnątrz ciała młodego mężczyzny. – Przez 20 lat pracy jako lekarz nie widziałem niczego podobnego – mówił dr Li Kuk Dzong, dodając, że stan zdrowia rannego pogarsza się, ponieważ robaki, których nie udało się usunąć, powodują coraz to nowe zakażenia w organizmie.

Stan zdrowia się pogarsza

Jak podaje BBC w swoim reportażu, ludzie mogą zarazić się pasożytami poprzez skażoną żywność, ukąszenie przed owada lub przez pasożyty, które wejdą pod skórę. W przypadku dezertera z Korei Północnej pierwszy przypadek jest najbardziej prawdopodobny.

Eksperci twierdzą, że jednym z powodów takiego stanu zdrowia jest fakt, że na terenie północnokoreańskiego komunistycznego reżimu do nawożenia używa się ludzkich odchodów.

Zdjęcia z Korei Północnej wykonane z ukrycia (2013 r.):

Zobacz także

RadioZET.pl/Wprost/BBC/strz