Zamknij

"Wszyscy ludzie są braćmi". Przesłanie Franciszka na Boże Narodzenie

Redakcja
25.12.2018 15:26
Franciszek
fot. PAP/EPA

Papież Franciszek w orędziu na Boże Narodzenie powiedział, że u podstaw chrześcijańskiej wizji ludzkości leży prawda o tym, że wszyscy są braćmi. Bez braterstwa wysiłki na rzecz bardziej sprawiedliwego świata mają "krótki oddech" - podkreślił.

- Dlatego moje życzenie dobrych Świąt Bożego Narodzenia jest życzeniem braterstwa, między ludźmi wszystkich narodów i kultur - dodał Franciszek w orędziu wygłoszonym we wtorek z balkonu bazyliki świętego Piotra. Apelował o braterstwo między ludźmi różnych idei, o wzajemny szacunek i słuchanie drugiej osoby.

- Syn Boży wskazuje nam, że zbawienie dokonuje się przez miłość, akceptację, szacunek dla naszego biednego człowieczeństwa, które wszyscy podzielamy w wielkiej różnorodności grup etnicznych, języków, kultur, ale wszyscy jesteśmy braćmi w człowieczeństwie - oświadczył papież. Podkreślał, że różnice nie są "stratą ani zagrożeniem, ale bogactwem".
- Niech to Boże Narodzenie pozwoli nam na nowo odkryć więzi braterstwa, które nas jednoczą jako ludzi i wiążą wszystkie narody - powiedział Franciszek.

Zobacz także

Jak zaznaczył, "bez braterstwa, którym obdarzył nas Jezus Chrystus, nasze wysiłki na rzecz bardziej sprawiedliwego świata mają krótki oddech i nawet najlepsze projekty mogą stać się strukturami bez duszy". Na Plac św. Piotra przybyły tysiące ludzi. 

RadioZET.pl/PAP/MP