Zamknij

Niemiecka gazeta ostro dopiekła Trumpowi. Wszystko przez bzdury, które prezydent pisze na Twitterze

Redakcja
19.06.2018 17:27
Uchodźcy
fot. Shutterstock

Donald Trum postanowił znowu zaszaleć na Twitterze. Tym razem na jego celowniku znalazły się Niemcy. Tym razem sami zainteresowani szybko skontrowali "mądrości" z Twittera prezydenta USA.

Według Trumpa przestępczość w Niemczech roście, a sam kraj to już praktycznie stoi na krawędzi zakłady. POTUS niestety nie podzielił się źródłem rewelacji na temat kondycji europejskiego państwa.

Zagłosuj

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?

Liczba głosów:

- Mieszkańcy Niemiec stają przeciwko swoim przywódcom, podczas gdy migracja burzy już i tak chwiejną koalicję. Przestępczość w Niemczech rośnie. Wielką pomyłką, popełnianą w całej Europie, było pozwolenie milionom ludzi na mocne i okrutne zmiany w kulturze - napisał Trump.

Tutaj okazję na prztyczek w nos prezydenta zwietrzyła redakcja "Deutsche Welle".

- Guten Tag z Niemiec! A więc tak: wbrew pańskim insynuacjom, przestępczość tutaj spadła dramatycznie. W 2017 roku popełniono 5,76 mln przestępstw, co daje najniższy wynik od 1992 roku = najniższa liczba przestępstw od 30 lat - napisał oficjalny profil gazety Dwnews.

W innej wiadomości Trump stwierdził, że przestępczość w Niemczech wzrosła o 10 proc., ale w rzeczywistości władze ukrywają te informacje.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal