Zamknij

Możliwy wyciek danych ws. Caracali: Airbus wnioskuje do prokuratury o status poszkodowanego

Redakcja
24.05.2017 12:09
Przetarg ws. Caracali: Airbus uważa się za poszkodowanego
fot. Wikimedia Commons

Airbus Helicopters wnioskuje do prokuratury o status poszkodowanego w związku z możliwym wyciekiem danych dot. przetargu na Caracale.

Airbus Helicopters chce być uznanym za poszkodowanego w związku z możliwym wyciekiem danych dotyczących przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. Jak dowiedziało się Radio ZET, firma wystąpiła z takim wnioskiem do prokuratury. W tej sprawie, na wniosek posłów PO, toczy się postępowanie w szczecińskiej prokuraturze. Dotyczy zbadania okoliczności zerwania przetargu na zakup śmigłowców Caracal.

Zagłosuj

Czy śmigłowce dla Wojska Polskiego powinny być produkowane w naszym kraju?

Liczba głosów:

Przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla wojska rozpisano wiosną 2012 r. W kwietniu 2015 r. MON wskazało na śmigłowiec Caracal, wartość kontraktu miała wynieść łącznie z podatkami 13,4 mld zł. Protestowały wtedy PiS i związki zawodowe działające w zakładach w Mielcu i Świdniku, które również startowały w przetargu. We wrześniu 2015 r. rozpoczęły się negocjacje umowy offsetowej.

Zobacz także

Na początku października ub. r. Ministerstwo Rozwoju uznało, że ofertę offsetową za niezadowalającą, a dalsze rozmowy za bezprzedmiotowe. Profesor Berczyński w jednym z wywiadów twierdził, że to on wykończył Caracale. Resort obrony oświadczył, że naukowiec nie miał wglądu do dokumentacji przetargowej. Sprawę bada szczecińska prokuratura.

Radio ZET/MAAL