Zamknij

Śmierć Karla Lagerfelda. Znana jest przyczyna

Redakcja
20.02.2019 10:41
Śmierć Karla Lagerfelda. Znana jest przyczyna
fot. SplashNews.com/East News

Karl Lagerfeld, światowej sławy projektant mody, dyrektor artystyczny marki Chanel, zmarł we wtorek w wieku 85 lat. Nieoficjalnie zagraniczne media informują, że przyczyną zgonu artysty była wyjątkowo ciężka choroba – nowotwór trzustki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację o raku trzustki potwierdziły między innymi „Daily Mail”, „People”, „The Sun” i „Hollywood Reporter”.

Kliknij tu i dowiedz się więcej na temat raka trzustki

Projektant w poniedziałek trafił do paryskiego szpitala w bardzo złym stanie. Odszedł we wtorek, w wieku 85 lat.

Zobacz także

– Nie mówił o swojej chorobie otwarcie. Walczył z nią w samotności. Karl był bardzo dumny z powodu swojej sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia, więc diagnoza była dla niego ogromnym szokiem – mówił w rozmowie z zagranicznymi portalami anonimowy informator, bliski rodzinie zmarłego Lagerfelda.

O jego problemach zdrowotnych wiadomo było wcześniej

O poważnych problemach zdrowotnych Karla Lagerfelda spekulowano już pod koniec stycznia, na pokazie mody Chanel. Kiedy dyrektor kreatywny tej marki się na nim nie pojawił, jego nieobecność tłumaczono przepracowaniem i zmęczeniem. Nikt nie spodziewał się, że w lutym świat obiegnie tak przykra informacja.

Zobacz także

Wybitny projektant cierpiał na nowotwór od dłuższego czasu. Sama diagnoza była dla niego ogromnym zaskoczeniem, ponieważ prowadził bardzo zdrowy styl życia, był osobą aktywną wyjątkową kreatywną i niezwykle pracowitą – piszą zagraniczne media.

Kochał modę, fotografię i literaturę

Znakami charakterystycznymi wielkiego artysty były ciemne okulary, srebrny koc i rękawiczki bez palców, w których pojawiał się na większości wydarzeń. Lagerfeld przejął firmę Chanel w 1983 roku. Projektant pasjonował się również fotografią i był wielkim miłośnikiem literatury. W swojej domowej bibliotece zgromadził tysiące tytułów.

Zobacz także

Ponadto kierował słynnym włoskim domem mody Fendi. Obok kierowania Chanel stworzył też własną markę modową, pod swoim imieniem i nazwiskiem.

Śmierć artysty wstrząsnęła światem, nie tylko mody. Gwiazdy, aktorzy, ludzie kultury i sztuki żegnali go w poruszających słowach.

RadioZET/wprost.pl/chillizet.pl/JZ