Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śmierć Karla Lagerfelda. Znana jest przyczyna

20.02.2019 10:41
xxx wiadomosci

Karl Lagerfeld, światowej sławy projektant mody, dyrektor artystyczny marki Chanel, zmarł we wtorek w wieku 85 lat. Nieoficjalnie zagraniczne media informują, że przyczyną zgonu artysty była wyjątkowo ciężka choroba – nowotwór trzustki.

Śmierć Karla Lagerfelda. Znana jest przyczyna fot. SplashNews.com/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację o raku trzustki potwierdziły między innymi „Daily Mail”, „People”, „The Sun” i „Hollywood Reporter”.

Kliknij tu i dowiedz się więcej na temat raka trzustki

Projektant w poniedziałek trafił do paryskiego szpitala w bardzo złym stanie. Odszedł we wtorek, w wieku 85 lat.

– Nie mówił o swojej chorobie otwarcie. Walczył z nią w samotności. Karl był bardzo dumny z powodu swojej sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia, więc diagnoza była dla niego ogromnym szokiem – mówił w rozmowie z zagranicznymi portalami anonimowy informator, bliski rodzinie zmarłego Lagerfelda.

O jego problemach zdrowotnych wiadomo było wcześniej

O poważnych problemach zdrowotnych Karla Lagerfelda spekulowano już pod koniec stycznia, na pokazie mody Chanel. Kiedy dyrektor kreatywny tej marki się na nim nie pojawił, jego nieobecność tłumaczono przepracowaniem i zmęczeniem. Nikt nie spodziewał się, że w lutym świat obiegnie tak przykra informacja.

Wybitny projektant cierpiał na nowotwór od dłuższego czasu. Sama diagnoza była dla niego ogromnym zaskoczeniem, ponieważ prowadził bardzo zdrowy styl życia, był osobą aktywną wyjątkową kreatywną i niezwykle pracowitą – piszą zagraniczne media.

Kochał modę, fotografię i literaturę

Znakami charakterystycznymi wielkiego artysty były ciemne okulary, srebrny koc i rękawiczki bez palców, w których pojawiał się na większości wydarzeń. Lagerfeld przejął firmę Chanel w 1983 roku. Projektant pasjonował się również fotografią i był wielkim miłośnikiem literatury. W swojej domowej bibliotece zgromadził tysiące tytułów.

Ponadto kierował słynnym włoskim domem mody Fendi. Obok kierowania Chanel stworzył też własną markę modową, pod swoim imieniem i nazwiskiem.

Śmierć artysty wstrząsnęła światem, nie tylko mody. Gwiazdy, aktorzy, ludzie kultury i sztuki żegnali go w poruszających słowach.

RadioZET/wprost.pl/chillizet.pl/JZ

Oceń