Zamknij

„Przyszły tydzień będzie przełomowy”. Wojna dobiegnie końca?

11.05.2022 09:35
Przełom w wojnie w Ukrainie
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Jak długo będzie trwać wojna w Ukrainie? - Przyszły tydzień może mieć przełomowe znaczenie w wojnie z Rosją – ocenił ukraiński dziennikarz Dmytro Hordon.

Wojna w Ukrainie, która według pierwotnych założeń Rosji trwać miała zaledwie kilka dni, toczy się już 77. dzień. Prognozy dotyczące dalszych działań wojennych są skrajnie różne. Jedne scenariusze mówią o kilkuletniej wojnie, inne zaś zakładają, że przełom nastąpi w ciągu kilku dni.

Wojna w Ukrainie. „Przełom w przyszłym tygodniu”

Dmytro Hordon w rozmowie z dziennikarzami kanału Ukraina 24 powołał się na słowa przedstawicieli ukraińskich sił zbrojnych i ocenił, że przełom w działaniach wojennych może nastąpić już w przyszłym tygodniu.

- Dużo rozmawiam z chłopakami z frontu, z dowódcami. Mówią, że wojsko już ma zachodnią broń, musi ją tylko wypróbować i postrzelać. Z tego, co mi wiadomo, właśnie przyszły tydzień powinien mieć decydujące znaczenie – powiedział Hordon.

Zgodnie z przywołaną przez dziennikarza prognozą, ukraińskie wojsko skupi się na odpieraniu rosyjskich ataków na wschodzie Ukrainy. - To będzie ważny tydzień z punktu widzenia naszych postępów na froncie i kontrataku – ocenił Hordon.

Dodał, że nie wie, kiedy może się skończyć wojna, i nie wiedzą tego nawet Joe Biden, Wołodymyr Zelenski i Władimir Putin. - Bo może się zakończyć pojutrze, albo za kilka lat – podsumował. 

RadioZET.pl/PAP

WOJNA W UKRAINIE. RELACJA NA ŻYWO

C