Przywódca gangu gwałcicieli ma zostać wypuszczony na wolność. Mieszkańcy przerażeni

09.08.2017 12:31

Lider gangu gwałcicieli napadającego na nastolatki w angielskim Telford ma zostać wypuszczony na wolność 17 lat przed końcem wyroku. Mubarek A. został skazany w 2013 roku na 22 lata więzienia, jednak jego przedterminowe zwolnienie zaplanowane jest na listopad tego roku. Mieszkańcy są przerażeni.

Przywódca gangu gwałcicieli ma zostać wypuszczony na wolność. Mieszkańcy przerażeni fot. West Mercia Police, (Mubarek A. w środku, górny rząd)
Zagłosuj

Czy zaostrzenie prawa wpłynęłoby na zmniejszenie przestępczości?

Grupa przestępcza, którą kierował 34-letni Mubarek, w latach 2007-2009 dokonała gwałtu na czterech nieletnich Brytyjkach w wieku od 13 do 16 lat. Podczas procesu w sądzie Worcester Crown zebrane dowody wystarczyły na umieszczenie mężczyzny za kratami. Wyrok brzmiał 14 lat więzienia plus 8 lat tzw. licence prison, czyli zwolnienia na okres próbny. Jeśli doniesienia brytyjskich portali się potwierdzą, groźny przestępca zostanie wypuszczony na wolność już w listopadzie br.

"Jego zwolnienie to błąd"

Posłanka z miejscowości Telford uważa, że przedterminowe zwolnienie 34-latka to błąd. – Jego ofiary i społeczeństwo oczekiwały 22-letniego odizolowania, zgodnie z wyrokiem sądu. Jego zwolnienie oznacza, że ofiary mogłyby obawiać się ponownego spotkania z nim – komentowała Lucy Allen w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Metro”.

Nieletnie ofiary

Zdaniem posłanki opieka nad nieletnimi ofiarami wykorzystywania seksualnego w Wielkiej Brytanii jest zbyt słaba. – W tym przypadku widzimy, że jeden z głównych sprawców ciężkiego przestępstwa zostaje wypuszczony już 5 lat po rozprawie. To niedopuszczalne – mówi oburzona Allen w dzienniku „Independent”.

Inny członek gangu Mubareka, 27-letni Ahdel A. został skazany na 26 lat więzienia.

Czy walka ze "śmieciówkami" to puste obietnice PiS? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Metro.co.uk/Independent/shropshirestar.com/strz

Oceń