Zamknij

Putin, Merkel, Macron i Erdogan złapali się za ręce. Wymowny komentarz Dudy

Redakcja
29.10.2018 11:45
Putin, Merkel, Macron i Erdogan złapali się za ręce. Wymowny komentarz Dudy
fot. PAP

W Stambule odbyło się spotkanie przywódców Rosji, Niemiec, Francji i Turcji, podczas którego rozmawiano na temat sposobów zakończenia wojny domowej w Syrii. Po rozmowach Putin, Merkel, Macron i Erdogan zapozowali do wspólnego zdjęcia. Na Twitterze wymownie skomentował je prezydent Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Stambule przywódcy czterech państw przyznali, że potrzebne jest trwałe zawieszenie broni w Syrii oraz kontynuacja walki przeciwko terroryzmowi. Ponadto zgodzili się, że należy powołać ciało, które napisze nową konstytucję Syrii.

Zobacz także

Po rozmowach Putin, Merkel, Macron i Erdogan wspólnie zapozowali do wieńczącego spotkanie zdjęcia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie gest, jaki wykonali. Przywódcy państw postanowili bowiem złapać się za ręce.

Krążące po sieci zdjęcie zaczęło być szeroko komentowane przez internautów. Skomentował je także prezydent Andrzej Duda.

Wpis polskiego prezydenta nie spodobał się z kolei politykom opozycji. - Nie sądzę, żeby taki komentarz w imieniu Prezydenta RP był na miejscu. Chyba, że równa Pan do poziomu żarówki. Albo stracił kontrolę nad kontem – napisała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. – Niestety prezydent Duda kompletnie nie rozumie co przystoi prezydentowi Rzeczypospolitej. Ta prezydentura to żałosne nieporozumienie. Biurko Trumpa, żarówki, „Leśne Ruchadło”. Uczy się ten prezydent, ale bez postępów. Raczej regres – skomentował Tomasz Siemoniak z PO.

RadioZET.pl/BM