Zamknij

Putin: Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów

Redakcja
02.05.2017 21:44
Putin: Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów
fot. PAP/EPA

- Rosja nigdy nie ingeruje w życie polityczne innych krajów - powiedział we wtorek prezydent Władimir Putin na konferencji prasowej w Soczi z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Putin określił jako pogłoski opinie dotyczące wpływu Rosji na procesy wyborcze w USA.

Putin powiedział, że również Rosja chciałaby, aby nikt nie ingerował w jej życie polityczne. - Niestety, obserwujemy coś wręcz przeciwnego; na przestrzeni wielu lat obserwujemy próby wpływania na wewnętrzne procesy polityczne w Rosji - powiedział.

Prezydent ocenił, że podany przez dziennikarzy przykład domniemanych ingerencji w wybory w USA "nie został niczym i przez nikogo potwierdzony". Jednak wyciąga się z niego przypuszczenia dotyczące krajów europejskich, "w tym takiego przyjaznego dla nas kraju, jak Niemcy" - zauważył Putin.

Sytuacja gejów w Rosji

Na wspólnej konferencji prasowej Merkel podkreśliła, że otrzymała "bardzo negatywne" informacje dotyczące sytuacji w Czeczenii osób homoseksualnych i poruszyła ten temat w rozmowach z rosyjskim prezydentem.

Putin ze swej strony potwierdził, że rozmawiał z Merkel o ostatnich protestach w Rosji. Ocenił przy tym, iż rosyjska policja działa w sposób "znacznie bardziej umiarkowany i liberalny" niż policja w krajach europejskich. 

RadioZET.pl/PAP/KM