Zamknij

Putin błyskawicznie reaguje po śmierci Darii Duginy. Kreml wydał komunikat

22.08.2022 16:59

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył w poniedziałek kondolencje po śmierci Darii Duginy, córki zatwardziałego rosyjskiego ideologa Aleksandra Dugina. - Podła, okrutna zbrodnia zakończyła życie Darii Duginy, osoby o prawdziwie rosyjskim sercu – przekazał słowa Putina Kreml.

Putin złożył kondolencje po śmierci Darii Duginy
fot. NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Władimir Putin złożył kondolencje po śmierci Darii Duginy, córki czołowego ideologa Kremla Aleksandra Dugina, zwolennika wojny w Ukrainie. Kobieta zginęła w wybuchu samochodu na autostradzie pod Moskwą.

Wiele wskazuje, że padła ofiarą zamachu bombowego. "Podła, okrutna zbrodnia zakończyła życie Darii Duginy, błyskotliwej, utalentowanej osoby o prawdziwym rosyjskim sercu – miłej, kochającej, sympatycznej i otwartej" – przekazał prezydent Rosji w komunikacie Kremla.

Putin reaguje po śmierci Darii Duginy. Jest oświadczenie Kremla 

"Pamięć o Darii Duginie na zawsze pozostanie żywa dzięki jej krewnym i przyjaciołom, osobom jej podobnym i towarzyszom broni" - dodał Putin.

Rosyjskie agencje prasowe podały też w poniedziałek 22 sierpnia, powołując się na Federalną Służbę Bezpieczeństwa, że śmierć Duginy jest zbrodnią przygotowana i popełnioną przez ukraińskie służby specjalne. Interfax poinformował, że sprawcy wynajęli w tym celu mieszkanie w Moskwie, a po zamachu wyjechali z kraju do Estonii, przez obwód pskowski.

RadioZET.pl/Interfax.ru/Tass.ru/AFP