Zamknij

Putin: Celem sankcji USA jest wyparcie Rosji z rynku energii w Europie

Redakcja
19.10.2017 17:20
Putin: Celem sankcji USA jest wyparcie Rosji z rynku energii w Europie
fot. PAP/EPA

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że celem sankcji przyjętych przez USA wobec Rosji jest wyparcie tego kraju z rynku nośników energii w Europie. Jak oświadczył, chodzi o to, by kraje europejskie kupowały amerykański gaz skroplony.

Putin mówił o tym na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego - międzynarodowego forum skupiającego znanych publicystów, politologów, ekonomistów i byłych polityków specjalizujących się w sprawach Rosji.

Na trwającym od soboty w Petersburgu Zgromadzeniu Unii Międzyparlamentarnej szefowie obu izb rosyjskiego parlamentu uzależnili respektowanie przez Rosję wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka od jej udziału w wyborze sędziów i w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE.

Przewodniczący niższej izby, Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin oświadczył, że Rosja nie będzie uznawać wyroków ETPCz, jeśli nie będzie uczestniczyć w wybieraniu sędziów trybunału. - Jeśli nie bierzemy udziału w wyborze sędziów ETPCz, to decyzje sądu nie będą nas dotyczyć, bowiem nie ma on legitymizacji ze względu na to, iż nie byliśmy dopuszczeni do jego formowania - powiedział Wołodin.

RadioZET.pl/pap/maal