Zamknij

Łukaszenka i Putin straszą "planami" Polski. Padły kuriozalne słowa

Jan Wysocki
23.05.2022 16:30
Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka
fot. PAP/EPA/RAMIL SITDIKOV / SPUTNIK/ KREMLIN POOL

Władimir Putin spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką w Soczi. Podczas rozmowy przywódca Białorusi oskarżył Polskę o próbę "rozczłonkowania Ukrainy".

Władimir Putin spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką w letniej rezydencji w Soczi. Podczas spotkania przywódców Rosji i Białorusi Aleksandr Łukaszenka stwierdził, że niepokoją go działania Zachodu, w tym Polski, które mają na celu zajęcie zachodniej Ukrainy. Jego zdaniem Polska chce "rozczłonkować Ukrainę".

– Kijów w końcu będzie musiał poprosić o pomoc, jeśli będzie chciał zapobiec zajęciu zachodniej Ukrainy – powiedział przywódca Białorusi. Jak informuje Reuters, Łukaszenka nie przedstawił żadnych dowodów na potwierdzenie swoich słów.

To nie pierwsze słowa przywódcy Białorusi o Polsce w czasie trwającej wojny w Ukrainie. W ostatnim czasie Aleksandr Łukaszenka stwierdził, że w Polsce brakuje podstawowych produktów żywieniowych. - Oni byli tacy szczęśliwi, weseli. Żyli w zamożnym świecie, wszystko u nich było. I gdzie są dzisiaj? Stoją wzdłuż granicy i proszą o wpuszczenie na Białoruś. Żeby im kupić kaszę gryczaną. Tam kaszy, soli nie ma, o sól nas proszą - stwierdził.

RadioZET.pl/Reuters

Wojna w Ukrainie - relacja na żywo

C