Zamknij

"Putin jest poważnie chory. W Rosji trwa zamach stanu". Ukraiński wywiad ujawnia

13.05.2022 19:48
Władimir Putin
fot. Xinhua News/East News

Putin jest poważnie chory na raka – ujawnił w ekskluzywnym wywiadzie dla Sky News szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow. Jak dodał, na Kremlu trwa już zamach stanu, którego celem jest obalenie rosyjskiego przywódcy.

Władimir Putin jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym – powiedział w wywiadzie dla telewizji Sky News szef wywiadu wojskowego Ukrainy. Według Kyryło Budanowa dyktator z Kremla ma raka. Ukraińska agencja UNIAN podkreśla, że chodziły już wcześniej słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowej.

Kiedy skończy się wojna w Ukrainie? 

Szef HUR wyraził też przekonanie, że przełom w wojnie w Ukrainie nastąpi w sierpniu i zakończy się ona do końca roku. – W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie – oznajmił Budanow. Dodał, że porażka Rosji doprowadzi do usunięcia Putina i rozpadu kraju. – Ten proces już się rozpoczął – powiedział. 

Szef ukraińskiego wywiadu stwierdził, że nie jest zdziwiony niepowodzeniami sił rosyjskich w tej wojnie. – Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają – oświadczył.

– Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To horda ludzi z bronią – ocenił. Sky News przypomina, że Budanow trafnie przewidział termin rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w Ukrainie. 

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/Sky News/PAP

C