Zamknij

"Putin już przegrał". Dyplomata mówi, co musi zrobić Zachód

25.10.2022 07:00

Dzisiejsze wydarzenia w Ukrainie i na całym świecie pokazują, że Putin już przegrał, przegrał wojnę dyplomatyczną, a niebawem przegra wojnę militarną - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. Podkreślił jednocześnie, że potrzebne są dalsze sankcje na Rosję.

Władimir Putin
fot. PAP/EPA

Wasyl Zwarycz, który w imieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego odebrał Złoty Laur "Super Biznesu" za osobowość roku, podkreślił, że dzisiejsze wydarzenia w Ukrainie i na całym świecie pokazują, że Władimir Putin już przegrał, "przegrał wojnę dyplomatyczną, a niebawem przegra wojnę militarną".

"Putin już przegrał". Ambasador Ukrainy o tym, co zrobi Zachód

- Cały świat nas wspiera i pomaga nam bronią militarną i wsparciem finansowym oraz humanitarnym. To oznacza, że cały świat jest po stronie Ukrainy, po stronie dobra. Zło zawsze przegrywa. Jesteśmy pewni, że zwyciężymy. To jest kwestia czasu - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce.

Podkreślił, że Ukraina potrzebuje dziś wsparcia w postaci systemów obrony rakietowej oraz nałożenia dalszych sankcji na Rosję. Jednocześnie wskazał na kluczowe - jego zdaniem - ruchy, które musi teraz wykonać Zachód.

Rosję należy odciąć od krajów cywilizowanego świata [...] Musimy śmiało zrobić wszystko, żeby odłączyć największe rosyjskie banki od systemu SWIFT. Musimy ograniczyć Rosji możliwości sprzedaży gazu i ropy naftowej Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce

- Musimy ograniczyć uzależnienie całego świata od zasobów z Rosji, żeby pokazać, że nawet tę zimę możemy przetrwać bez rosyjskiej energii. Za tą energią idą śmierć i zniszczenia - zaznaczył.

loader

RadioZET.pl/PAP