Zamknij

Putin kończy 70 lat. Jak spędzi urodziny?

Beata Czuma-Hyk
06.10.2022 15:04

Władimir Putin w piątek 7 października kończy 70 lat. Jak spekuluje zagraniczna prasa, prezydent Rosji nietypowo spędzi te okrągłe urodziny. Prawdopodobnie w bunkrze, ze swoją kochanką Aliną Kabajewą. Rosyjski dyktator nie ma w tym roku powodów do świętowania. - To będą najgorsze urodziny Putina – ocenia Mika Aaltola, dyrektor fińskiego Instytutu Polityki Zagranicznej.

Putin kończy 70 lat. Jak spędzi urodziny?
fot. EAST NEWS

Był czas, kiedy Władimir Putin świętował swoje urodziny w syberyjskiej tajdze, polując czy łowiąc ryby ze swoim starym druhem Siergiejem Szojgu, ministrem obrony Rosji. Lubił też w dzień urodzin zagrać w hokeja ze sportowcami czy pić wódkę z przywódcami innych państw, np. Chin czy Japonii – przypomina „Moscow Time”.

W tym roku nie ma na to szans. Niepowodzenia rosyjskiej armii w Ukrainie rozluźniły przyjacielskie więzi z generałem Szojgu. Na Kremlu coraz głośniej domagają się dymisji ministra. Znany rosyjski bloger, który pisze pod pseudonimem"Generał SVR", donosi, że dyktator powiadomił swoją rodzinę, że musi być gotowa na ewakuację do bunkra atomowego. Zagraniczna prasa spekuluje, że właśnie tam spędzi Putin swoje urodziny wraz z Aliną Kabajewą, która uważana jest za kochankę rosyjskiego dyktatora.

"Najgorsze urodziny Putina"

Dyrektor fińskiego Instytutu Polityki Zagranicznej, Mika Aaltola nie ma wątpliwości, że ze względu na porażki rosyjskiej armii na froncie, będą to najgorsze urodziny Putina – podaje Wirtualna Polska.

Podobnego zdania jest fiński generał Pekka Toveri, który podkreślił, że dzień urodzin Putina miał być świętem zwycięstwa nad Kijowem, jednak ten plan spalił na panewce. - W czasach sowieckich zwyczajowo próbowano ofiarować liderowi jakiś sukces w formie prezentu. Podobnie w innych dyktaturach. Ukraińska kontrofensywa przynosi dyktatorowi jednak teraz wyłącznie złe wieści. Atmosfera imprezy może być nieco ponura – cytuje wojskowego portal za fińską gazetą „Iltalehti".

RadioZET.pl/Wirtualna Polska, Moscow Time