Zamknij

Putin ma przerażający plan? "Atak jądrowy na USA i radiacja zagrażająca kontynentowi"

25.05.2022 15:22

- Jeśli Rosja upora się z Ukrainą, zaatakuje Mołdawię, a potem dojdzie do konfrontacji z USA - stwierdził rosyjski historyk Jurij Felsztinski w rozmowie z tygodnikiem Wprost. Rosjanin uważa, że skończy się to wojną nuklearną. Plan Kremla nie zakłada jednak bezpośredniego ataku.

Władimir Putin
fot. AP/Associated Press/East News

Władimir Putin, rozpoczynając inwazję na Ukrainę 24 lutego, zszokował świat. Kreml wielokrotnie przecież zaprzeczał, że Rosja planuje napaść sąsiedni kraj i atakował Stany Zjednoczone, które przed tym ostrzegały. 

O kolejnych krokach, które może poczynić Putin, mówił w wywiadzie dla Wprost rosyjski historyk Jurij Felsztinski. Według autora książki „Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB”, jeśli Rosja pokona Ukrainę, zaatakuje Mołdawię. Na tym jednak nie koniec. Zdaniem historyka Moskwa zdecyduje się na konfrontację ze Stanami Zjednoczonymi, ale nie bezpośrednią.

Felsztinski: Dojdzie do konfrontacji USA z Rosją

- Rosja rozpocznie z USA grę nuklearną. Nie uderzy z terenu Rosji, bo w Moskwie będą się bali odwetu. Rosjanie przeniosą broń jądrową na Białoruś. Stamtąd będą atakować USA - uważa Felsztinski. Rosyjski historyk powiedział, że “potencjalna radiacja będzie zagrażać całemu kontynentowi”. - Nawet nie będę próbował przewidywać, co stanie się po czymś takim - stwierdził rozmowie z tygodnikiem “Wprost”.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Według historyka pogłoski o śmiertelnie chorym Putinie nie mają znaczenia. - On nie jest żadnym dyktatorem takim jak Stalin czy Franco. Stoją za nim czołowe rosyjskie służby i jeśli umrze jutro, z pewnością zostanie wymieniony na kogoś takiego, jak były szef FSB Nikołaj Patruszew - powiedział rosyjski historyk.

RadioZET.pl/Wprost.pl

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO: