Zamknij

"Putin może szykować zamach terrorystyczny w Europie". Ukraińskie CPD alarmuje

06.06.2022 21:05

Rosja może przeprowadzić atak terrorystyczny w jednym z krajów Europy – alarmuje ukraińskie rządowe Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji. Byłaby to prowokacja z wykorzystanie takiego uzbrojenia, jak to, które trafia do Ukrainy. 

Władimir Putin
fot. Pool Sputnik Kremlin/Associated Press/East News

Rosja rozpowszechnia fałszywe pogłoski, że Ukraina po kryjomu sprzedaje broń dostarczaną przez zachodnich sojuszników. Ukraińskie rządowe Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji ostrzegło w poniedziałek, że kolejnym krokiem Putina może być atak terrorystyczny przeprowadzony przez Kreml w jednym z krajów Europy i wykorzystanie w tym celu takiego uzbrojenia, jak to, które trafia do ukraińskiego wojska. 

Rosja może przeprowadzić atak terrorystyczny w Europie

"Ostrzały węzłów kolejowych na Ukrainie nie przynoszą wrogom zakładanych rezultatów i nie skutkują wstrzymaniem transportów zachodniej broni – napisano w oficjalnym komunikacie CPD na Telegramie.

"Dlatego atak terrorystyczny z ofiarami śmiertelnymi (w kraju trzecim w Europie – red.) może w ocenie Putina stać się przełomowym momentem, jeśli chodzi o dostawy uzbrojenia i «atutem» rosyjskiej propagandy" – alarmuje ukraińskie centrum.

– Terror stał się jedyną formą działań Rosji wobec Europy – ocenił 28 maja prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W jego opinii Moskwa stosuje terrorystyczne praktyki na ukraińskiej ziemi, w europejskiej sferze energetycznej i na globalnym rynku żywnościowym. Zełenski zaapelował, by uznać Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji funkcjonuje przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. 

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/PAP