Zamknij
Nowe zdjęcia satelitarne z Ukrainy
  • mid-epa09887211
  • mid-epa09887213
  • mid-epa09887210 (1)
  • 3 Zobacz
fot. PAP/EPA

Nowe zdjęcia satelitarne z Ukrainy wskazują, że Rosja gromadzi wojska w co najmniej trzech miejscach przy ukraińsko-rosyjskiej granicy – podała w środę stacja BBC. Eksperci i ukraińscy urzędnicy spodziewają się nasilonej ofensywy na Donbas.

Władimir Putin gromadzi swoich żołnierzy i sprzęt wojskowy w obwodach biełgorodzkim i woroneskim oraz w pobliżu miasta Matwiejew Kurhan w obwodzie rostowskim – przekazała w środę BBC. Z kolei CNN informowała we wtorek, że zlokalizowała koło tej miejscowości dużą kolumnę rosyjskiego wojska, zmierzającą w stronę Donbasu.

Wojna w Ukrainie. Nowe zdjęcia satelitarne

Na terytorium Ukrainy Rosja nasila działania wokół miasta Izium w obwodzie charkowskim i przygotowuje się do ataku na położony dalej na południowy wschód od niego Słowiańsk – ocenił amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Ze Słowiańska rosyjskie wojska mogłyby pójść dalej na wschód i południe, by otoczyć część broniących tego obszaru sił lądowych Ukrainy. Jednak na wschodzie Ukrainy działają prawdopodobnie jedne z najlepszych i najlepiej uzbrojonych jednostek ukraińskich, są one dobrze okopane na kluczowych pozycjach i według analityków Rosjanom nie będzie łatwo ich stamtąd wyprzeć – pisze BBC.

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/PAP/BBC

C