Zamknij

Putin się wścieknie, gdy to usłyszy. "Rozbieramy się? Musimy pokazać mięśnie"

26.06.2022 22:22
Władimir Putin
fot. Pool EPA/Associated Press/East News

Bez Władimira Putina ruszył szczyt państw G7 w bawarskim zamku Elmau na południu Niemiec. Pierwszy dzień rozmów przywódców zdominowany został tematycznie przez inwazję Rosji w Ukrainie. Przy tej okazji liderzy G7 zakpili z "wizerunku macho" Putina. 

Władimir Putin, dumny ze swojego wysportowanego wizerunku, był kilkukrotnie przedstawiany bez koszuli na zdjęciach, publikowanych przez rosyjskie media propagandowe – przypomina Reuters. Najbardziej znane jest zdjęcie Putina, gdzie widać go siedzącego na koniu w okularach przeciwsłonecznych, ze złotym łańcuchem na gołym torsie i w wojskowych spodniach.

Przywódcy G7 zakpili z Putina

Rozpoczynając w wyjątkowo upalną niedzielę pierwsze spotkanie w ramach trzydniowego szczytu, brytyjski premier Boris Johnson zapytał: "ściągamy marynarki czy zostawiamy? Rozbieramy się?". – Wszyscy musimy pokazać, że jesteśmy twardsi od Putina – zażartował.

– Jeżdżąc konno z nagim torsem – odpowiedział premier Kanady Justin Trudeau. – O tak, jazda konna jest najlepsza – dodała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. – Musimy im pokazać nasze mięśnie – spuentował Boris Johnson, wskazując na fotoreporterów. 

W niedzielę rosyjski dziennik "Kommiersant" napisał, że Putin po raz pierwszy od 24 lutego opuści Rosję. Rosyjski przywódca w nadchodzących dniach uda się do Tadżykistanu i Turkmenistanu. W Duszanbe ma spotkać się z prezydentem Emomali Rachmonem, a w Aszchabadzie będzie uczestniczyć w Forum Kaspijskim.

RadioZET.pl/Reuters/PAP

C