Zamknij

Putin wydał nowy rozkaz. Kadyrow grozi: Zajmiemy Kijów i wszystkie inne miasta

11.04.2022 06:58

Wojna w Ukrainie trwa 47. dobę. Czeczeński lider Ramzan Kadyrow oświadczył w nagraniu, że otrzymał od Putina rozkaz podbicia regionu donieckiego i ługańskiego, a następnie Kijowa i wszystkich ukraińskich miast. – Ani jeden krok nie zostanie postawiony wstecz – powiedział.

Ramzan Kadyrow
fot. AP/Associated Press/East News

Ramzan Kadyrow  jest uważany za bliskiego sojusznika prezydenta Rosji Władimira Putina. – Będzie ofensywa nie tylko na Mariupol, ale także inne miasta i wsie – oznajmił Kadyrow na portalu społecznościowym i dodał: "Ługańsk i Donieck wyzwolimy w pierwszej kolejności, a następnie zajmiemy Kijów i wszystkie inne miasta".

Wojna w Ukrainie. Rosjanie znowu spróbują zdobyć Kijów

Według mera ukraińskiej stolicy Witalija Kliczki Rosjanie, którzy obecnie skupili się na ofensywie na wschodzie i południu Ukrainy, mogą wrócić i podjąć nową próbę ofensywy na Kijów. – Stolica musi być gotowa do obrony – podkreślił Kliczko w komunikacie na Telegramie. 

Czeczeńscy bojownicy, tzw. kadyrowcy walczyli po stronie Rosji w Ukrainie niemal od pierwszego dnia inwazji. Setki z nich zginęły. 13 marca zostali ostatecznie wycofani na Białoruś, skąd powrócili do Czeczenii. W tym samym czasie Ramzan Kadyrow zapowiadał, że wyśle do Ukrainy tysiące kolejnych bojowników.

Kadyrowcy nigdy nie brali bezpośredniego udziału w walkach, zajmowali się za to nękaniem ludności cywilnej i kręceniem materiałów propagandowych, publikowanych później w mediach społecznościowych. 

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl/PAP