Zamknij

Putin z wielką pompą przyjęty w Wersalu przez Macrona

Redakcja
29.05.2017 16:15
Putin z wielką pompą przyjęty w Wersalu przez Macrona
fot. Youtube/rt

Z wielką pompą Emmanuel Macron przyjął w Wersalu prezydenta Rosji Władimira Putina. Jak podaje agencja AFP, przywódcy państw rozmawiali o konfliktach w Syrii i na Ukrainie.

Rozmowa w cztery oczy

Agencja AFP zwraca uwagę na wyjątkowo silny i serdeczny uścisk dłoni podczas pierwszego spotkania Macrona i Putina. Następnie obaj udali się do pałacu w Wersalu, gdzie odbyli rozmowę w cztery oczy. Tematami przewodnimi były konflikty: w Syrii i na Ukrainie oraz walka z terroryzmem.

Prezydent Rosji dotarł do Wersalu spóźniony o 1,5 godziny. Jak podają rosyjskie media, Putin na zakończenie wizyty odwiedzi otwarte w Paryżu jesienią zeszłego roku rosyjskie prawosławne centrum religijno-kulturalne.

Porównanie Putina do Le Pen

Wizyta prezydenta Rosji w Wersalu 29 maja zbiegła się z 300. rocznicą podróży Piotra I do Francji i ustanowienia stosunków dyplomatycznych między oboma państwami. Dokładnie miesiąc wcześniej Macron przed wyborami porównał Putina w negatywnym kontekście do prezesa PiS. – Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady – mówił aktualny prezydent Francji 1 maja podczas wiecu w Paryżu. Jak do tej pory nie ma informacji, aby Emmanuel Macron odniósł się dziś do tamtych słów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Interia/strz