Zamknij

Putin zmienił zdanie ws. negocjacji z Ukrainą. "Chce dużego zwycięstwa"

24.04.2022 18:26

Władimir Putin nie jest już zainteresowany dyplomatycznymi wysiłkami w celu rozwiązania konfliktu, a zamiast tego chce zająć jak najwięcej terytorium Ukrainy – pisze Financial Times.

Władimir Putin
fot. AFP/EAST NEWS/YURI KADOBNOV

Władimir Putin zmienił zdanie ws. rozmów pokojowych – dowiedział się brytyjski dziennik z trzech źródeł bliskich prezydenta Rosji. Jeszcze w marcu Putin poważnie rozważał porozumienie z Ukrainą, ale obecnie jego celem jest zagarnięcie jak największej części terytorium tego kraju. 

Prezydent Rosji nie widzi obecnie żadnego rozwiązania w rozmowach dyplomatycznych. Według Putina znalazły się one w “ślepym zaułku” - powiedzieli rozmówcy Financial Times.

Financial Times: Putin nie chce rozwiązania konfliktu poprzez negocjacje

- Putin szczerze wierzy w bzdury, które słyszy w (rosyjskiej – red.) telewizji i chce dużego zwycięstwa - stwierdziła osoba bliska Kremla i zaznajomiona ze stanowiskiem rosyjskiej delegacji, która prowadzi rozmowy ze stroną ukraińską.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Financial Times donosi, że stanowisko Putina utwardziło się po zatopieniu rosyjskiego krążownika Moskwa. - Putin był przeciwny podpisaniu czegokolwiek... po Moskwie nie wygląda na zwycięzcę, bo było to upokarzające - stwierdził rozmówca brytyjskiego dziennika.

RadioZET.pl/Financial Times/Sky News

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO: