Zamknij

Putinowi zostało niewiele czasu. Lekarze poinformowali prezydenta Rosji

Maciej Walasek
29.05.2022 14:24
Władimir Putin
fot. AP/Associated Press/East News

Władimir Putin cierpi na ciężką odmianę nowotworu - dowiedział się "Daily Mirror", powołując się na oficera rosyjskiego FSB. Jego zdaniem lekarze mieli poinformować prezydenta Rosji, że "zostały mu 2-3 lata życia".

Stan zdrowia Władimira Putina to temat, którym od kilku miesięcy żyje opinia publiczna. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o tym, że 69-latek zmaga się z rakiem. Dziennikarze "Daily Mirror" dotarli do rosyjskiego oficera FSB, który uchylił rąbka tajemnicy. Rosyjski agent ujawnił, że lekarze mieli poinformować Putina o tym, że zostały mu 2-3 lata życia. Jednocześnie prezydent Rosji ma mieć coraz większe problemy ze wzrokiem.

- Mówi się, że cierpi na bóle głowy i kiedy pojawia się w telewizji, potrzebuje kartek z wielkimi literami, aby przeczytać, co ma do powiedzenia. Są tak duże, że każda strona może pomieścić tylko kilka zdań. Jego wzrok poważnie się pogarsza. A jego kończyny również drżą teraz w niekontrolowany sposób - miał zdradzić oficer FSB w wywiadzie dla brytyjskiego "Daily Mirror".

Putinowi zostało niewiele czasu. "Zostały mu 2-3 lata życia"

W połowie maja włoski dziennik La Stampa podał, że Władimir Putin przeszedł operację. Zabieg, którego powodem ma być rak został przeprowadzony w nocy, aby zapewnić maksymalną dyskrecję.

- Nie warto mieć nadziei, że Putin umrze jutro. Co najmniej ma jeszcze kilka lat. Czy nam się to podoba, czy nie, taka jest prawda - mówił z kolei szef ukraińskiego wywiadu, Kyryło Budanow, w rozmowie z portalem Ukraińska Prawda.

RadioZET.pl/mirror.co.uk

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

C