Zamknij

Przeżyła szok. Trzymetrowy pyton owinął się wokół jej świątecznej choinki

23.12.2019 15:00
pyton
fot. CNN

Dla pochodzącej z Wielkiej Brytanii Leanne Chapman będą to pierwsze święta bożonarodzeniowe spędzone w Australii. Kobieta kilka miesięcy temu przeprowadziła się do Brisbane w stanie Queensland. Przygotowania do świąt z pewnością na długo zapadną jej w pamięć, a wszystko za sprawą nietypowego gościa, który upodobał sobie jej świąteczne drzewko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Początkowo byłam przerażona i nie do końca wiedziałam, co mam robić. Strach trochę mnie sparaliżował - wspomina w rozmowie z lokalnymi mediami Leanne Chapman.

Zobacz także

Dla pochodzącej z Wielkiej Brytanii kobiety, będą to pierwsze święta spędzone w Australii. Chapman chciała, aby Boże Narodzenie odbyło się zgodnie z tradycjami, jakie wyniosła ze swojego rodzinnego domu. Nie mogło zatem obyć się bez świątecznej choinki, która stanęła tuż przy wyjściu na taras.

Zobacz także

Leanne Chapman zapewne nie zdawała sobie sprawy, że jej bożonarodzeniowe drzewko może stać się celem dla nietypowego gościa. Kiedy kilka dni temu wróciła z pracy, dostrzegła, że stojąca przed domem choinka wygląda... nieco inaczej, a latające wokół ptaki wydają dziwne odgłosy.

Wszystko za sprawą ponad trzymetrowego pytona, który postanowił owinąć się wokół gałęzi świątecznego drzewka. Kobieta przyznaje jednak, że przerażenie szybko minęło, a górę wziął zdrowy rozsądek i opanowanie.

Zobacz także

- Uznałam, że jest to fascynujące – nigdy wcześniej nie widziałam z bliska tak wielkiego gada – wspomina Leanne Chapman, która postanowiła zająć się swoimi obowiązkami i spokojnie poczekać, aż zwierzę samo odejdzie. – Tak też się stało. Kilka godzin później wąż postanowił "odwinąć się" i poszukać innej kryjówki – dodała Chapman.

RadioZET.pl/ CNN