Zamknij

Znalazł w swoim mieszkaniu pytona królewskiego. "Zagonił go do wiadra"

09.08.2021 17:38

Pewien mieszkaniec miasta Szolnok we wschodniej części Węgier znalazł się oko w oko z niespodziewanym gościem we własnym mieszkaniu na 10. piętrze. Niecodziennym intruzem był pyton królewski – powiadomił w poniedziałek portal regionalny szoljon.hu.

pyton królewski w mieszkaniu
fot. Shutterstock

Pyton w mieszkaniu w mieście Szolnok na Węgrzech. Mężczyzna wykazał się zimną krwią i przy pomocy szczotki zagonił węża do wiadra, następnie zaś zadzwonił na policję.

Policjanci poinformowali o incydencie eksperta od dzikich zwierząt, który wysnuł przypuszczenie, że gad najprawdopodobniej wydostał się ze źle zamkniętego terrarium i wpełzł do innego mieszkania szybem wentylacyjnym.

Pyton w mieszkaniu na 10. piętrze. Przy pomocy szczotki zagonił węża do wiadra

Jak zaznaczył specjalista, pytony królewskie to bardzo popularne węże i można je hodować bez zezwolenia, dlatego też nie zostanie wszczęte w tej sprawie żadne postępowanie.

Pyton zostanie poddany badaniu lekarskiemu, a następnie umieszczony w ogrodzie zoologicznym albo w parku dzikich zwierząt.

Specjaliści radzą, by w podobnych wypadkach sfotografować węża z bezpiecznej odległości, a następnie zgłosić jego pojawienie się ekspertom.

RadioZET.pl/ Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)