Zamknij

Nękany 9-latek prosił mamę o śmierć. „Daj mi linę, chcę, żeby ktoś mnie zabił”

21.02.2020 20:35
Quaden Bayles
fot. Facebook screen

Quaden Bayles, 9-letni chłopiec z Australii, który cierpi na karłowatość, błagał swoją mamę, aby pomogła mu się zabić. Wstrząsające nagranie opublikowane w mediach społecznościowych poruszyło ludzi na całym świecie. Historia chłopca zwraca tym samym uwagę na poważny problem, jakim jest prześladowanie osób niepełnosprawnych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Yarraka Bayles z Brisbane w Australii, matka 9-latka cierpiącego na karłowatość, postanowiła udostępnić w mediach społecznościowych nagranie płaczącego syna, który mówi jej, że "chce, aby ktoś dźgnął go w serce".

"Daj mi linę, chcę się zabić. Chcę tylko dźgnąć się w serce. Chcę, żeby ktoś mnie zabił" - słychać na nagraniu. 

Kilkuminutowe wideo wstrząsnęło internautami na całym świecie. Kobieta chciała w ten sposób pokazać, do czego prowadzi znęcanie się nad osobami niepełnosprawnymi. Quaden Bayles był gnębiony w swojej szkole z powodu niskiego wzrostu. 

Na poruszające nagranie zareagowali natychmiast światowi celebryci. Hugh Jackman, hollywoodzki aktor pochodzący z Sydney, zamieścił na swoim Twitterze krótkie nagranie ze słowami wsparcia dla chłopca: ''Quaden, masz we mnie przyjaciela''.

Z kolei amerykański komik Brad Williams, który urodził się z achondroplazją (karłowatość), założył internetową zbiórkę dla Quadena i jego mamy, aby wysłać rodzinę do Disneylandu. Jak podaje BBC, w niecały dzień udało się zebrać 130 tys. dolarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC