Zamknij

RPA: Tragiczny wypadek pociągu. Setki osób rannych

Redakcja
04.01.2018 16:06
RPA: Tragiczny wypadek pociągu. Setki osób rannych
fot. PAP/EPA

Co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 260 zostało rannych w czwartek w wypadku kolejowym w prowincji Wolne Państwo w środkowej części RPA - podaje AP, powołując się na ministra transportu. Liczba ofiar niestety ciągle rośnie.

Minister transportu Mkhacani Maswanganyi powiedział dziennikarzom, że kierowca ciężarówki "zaryzykował", próbując przejechać przez przejazd kolejowy przed nadjeżdżającym pociągiem. Szef resortu dodał, że pociągiem podróżowało ok. 700 osób.

Władze ostrzegają, że bilans ofiar może wzrosnąć, jako że w wagonach wciąż mogą znajdować się ludzie.

Pociąg pasażerski relacji Johannesburg-Port Elizabeth wykoleił się w wyniku zderzenia z ciężarówką; zapaliła się część wagonów. Do wypadku doszło na trasie pomiędzy miastami Hennenman i Kroonstad.

- Lokalna straż pożarna i służby medyczne dotarły na miejsce jako pierwsze i zobaczyły kilka przewróconych wagonów. W jednym z wagonów wybuchł pożar, który zaczął się rozprzestrzeniać - powiedział Russel Meiring, przedstawiciel służb ratunkowych ER24.

Jeden z pasażerów powiedział prywatnej agencji informacyjnej eCNA, że kierowca pojazdu próbował uciec z miejsca wypadku, ale został schwytany przez policję.

RadioZET.pl/PAP/KM