Zamknij

Rekordowy poród. 37-latka urodziła dziesięcioraczki

09.06.2021 09:22
Noworodki - zdjęcie ilustracyjne
fot. shutterstock

Gosiame Thamara Sithole z RPA została mamą dziesięcioraczków – poinformowało lokalne radio Voice of the Cape. 37-letnia kobieta urodziła w szpitalu w Pretorii siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Pobiła tym samym światowy rekord.

W RPA na świat przyszły dziesięcioraczki. Gosiame Thamara Sithole pobiła światowy rekord jeśli chodzi o liczbę dzieci urodzonych z jednej ciąży. Lekarze, którzy badali 37-letnią kobietę przed porodem, przekazali jej, że urodzi ośmioro dzieci. Tym większe było jej zaskoczenie, gdy okazało się, że została matką dziesięcioraczków.

RPA. Kobieta urodziła dziesięcioraczki bijąc światowy rekord

Kobieta donosiła ciąże do siódmego miesiąca. Poród poprzez cesarskie cięcie przeprowadzono w szpitalu w Pretorii. Na świat przyszło siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. - Jestem szczęśliwy. Targają mną emocje i nie mogę powiedzieć zbyt wiele – mówił po udanym porodzie mąż kobiety.

37-latka powiedziała, że jej ciąża była naturalna. Kobieta nie była też leczona z bezpłodności, a zależność między ciążami mnogimi a taką terapią występowała w przeszłości. Gosiame Thamara Sithole urodziła już wcześniej – jest matką sześcioletnich bliźniaczek.

37-letnia kobieta pobiła rekord ustanowiony miesiąc temu. Halima Cisse z Mali urodziła w maju dziewięcioro dzieci w szpitalu w Maroku. Nowa rekordzistka najprawdopodobniej zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa po potwierdzeniu przez komisję narodzin dziesięcioraczków.

RadioZET.pl/Voice of the Cape/New York Post