Zamknij

Kobieta ożyła w kostnicy. Cud czy dramatyczna pomyłka?

Redakcja
03.07.2018 14:53
Kostnica
fot. East News

Do niewiarygodnego zdarzenia doszło w Republice Południowej Afryki. Kobieta, która miała zginąć w wypadku samochodowym, ożyła w kostnicy – podaje BBC. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kobieta została uznana za zmarłą przez sanitariuszy po wypadku drogowym. Miała doznać wtedy ciężkich obrażeń ciała. Mieszkanka RPA została przetransportowana do miejscowej kostnicy. W raporcie firmy transportowej Distress Alert napisano, że kobieta „nie dawała oznak życia”. 

Kobieta ożyła w kostnicy 

Szokującego odkrycia dokonał jeden z pracowników kostnicy, który przyszedł kontrolować lodówki. Mężczyzna zauważył, że kobieta oddycha. Mieszkanka RPA trafiła do szpitala nieopodal Johannesburga. 

Zobacz także

– Jako rodzina nie będziemy o tym rozmawiać. Oczekujemy wyjaśnień i odpowiedzi na wszystkie pytania od policjantów, ratowników medycznych i pracowników kostnicy – powiedział BBC członek rodziny kobiety.

To nie pierwszy przypadek przebudzenia w kostnicy w RPA. Siedem lat temu 50-letni mężczyzna obudził się, krzycząc w kostnicy w Eastern Cape. W 2016 roku inna ofiara wypadku drogowego została uznana za zmarłą. Dopiero następnego dnia została odnaleziona.

RadioZET.pl/BBC/DG