Znana dziennikarka pożegnała się z fanami na Twitterze. W środę rano zmarła

Redakcja
05.09.2018 15:48
Rachel Blad pożegbała się z fanami na Twitterze. Od dwóch lat walczyła z nowotworem

Znana, brytyjska dziennikarka Rachel Blad opublikowała wzruszający wpis na Twitterze, informując fanów o swojej śmiertelnej chorobie. Pożegnała się z nimi za pośrednictwem portalu. „Nagle powiedziano mi, że mam tylko kilka dni” – napisała.

Rachel Blad – brytyjska dziennikarka, występująca w stacji BBC oraz BBC Radio5 – od 21 lat zmagała się z ciężkim nowotworem piersi. Niestety, w ostatnim czasie wystąpiły przerzuty choroby do węzłów chłonnych. To skłoniło ją do ostatecznego pożegnania, które opublikowała w swoich mediach społecznościowych.

Zacytowała słynne słowa legendarnego Franka S. - "Obawiam się, że nadszedł czas, mój przyjacielu."

„Nagle powiedziano mi, że mam tylko kilka dni. To bardzo surrealistyczne. Dziękuję bardzo za wsparcie, jakie otrzymałam” – napisała na Twitterze

Dziennikarka dwa lata temu – kiedy zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową – urodziła synka Freddiego. Gdy usłyszała diagnozę, postanowiła zacząć prowadzić bloga, który miał się stać pamiątką dla jej dziecka.

"Nasza piękna, odważna Rachel"

Blad opublikowała te słowa w poniedziałek. W środę jej rodzina poinformowała, że dziennikarka nie żyje.

„Nasza piękna, odważna Rachael umarła spokojnie dziś rano w otoczeniu jej bliskiej rodziny. Jesteśmy zdruzgotani, ale ona chciałaby, żebym podziękował wszystkim, którzy zainteresowali się jej historią albo przesłali wiadomości ze wsparciem. Nigdy nie dowiecie się, jak wiele dla niej niej znaczyły. Steve i Freddie xxx” – napisano na Twitterze Rachel Blad.

RadioZET/BBC/JZ