Zamknij

Oto 100 najlepszych miast na wakacyjny wypoczynek. Wśród nich polskie miejscowości

Redakcja
07.06.2017 17:42
Oto 100 najlepszych miast na wakacyjny wypoczynek. Wśród nich polskie miejscowości
fot. Pixabay

Czas wakacyjnych urlopów i wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie macie pomysłu, gdzie odpocząć od codziennego rytmu pracy, ranking może pomóc w podjęciu decyzji.

Zagłosuj

Jak spędzisz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

Portal Omio, czyli wyszukiwarka połączeń lotniczych, autobusowych i kolejowych, przygotował ranking 100 europejskich miast, w których najlepiej spędzimy wakacyjne weekendy. Ocena poszczególnych miejscowości uzależniona była od typu plaży, łatwości dojazdu, a także średniej temperatury wody w sezonie letnim, różnorodności życia nocnego oraz możliwości uprawiania sportów wodnych.

Najwyższą notę w rankingu otrzymało hiszpańskie miasto Alicante, które nie miało sobie równych. Wysokie miejsca w zestawieniu uzyskały chętnie odwiedzane przez Polaków, miasta Chorwacji. Wyróżniono także Barcelonę, Split, Palermo, czy słynne Cannes. W zestawieniu nie zabrakło polskich miast! Gdańsk zajął 36. miejsce, Sopot 75. miejsce, a Gdynia 79. miejsce. 

citybreak_goeuro

Weekendowy wypoczynek

Dogodny dojazd to słowo klucz dla osób, które cenią weekendowe wypady. Według portalu na szczególne wyróżnienie zasługuje niemieckie miasto Westerland. Ponad to doceniono m.in. Puerto del Carmen w Hiszpanii i Niceę we Francji. Lokalizacje te charakteryzują się możliwością szybkiego dotarcia z lotniska do centrum miasta oraz z centrum bezpośrednio na plażę.

Nocne życie

Wakacyjny czas nie zna podziału na dzień i noc. Po zmroku miasteczka i wielkie metropolie ogarnia klimat zabawy i relaksu. Omio wyróżnił sześć miast, których imprezowy podróżnik nie może ominąć. W rankingu wzięto pod uwagę średnią cenę piwa oraz wody.

Na pierwszym miejscu uplasowała się Barcelona (Hiszpania), na drugiej Cannes (Francja), na trzeciej Rimini (Włochy), a dalej: Ibiza (Hiszpania), Saint-Tropez (Francja) i Gallipoli (Włochy).

Oto pełne zestawienie 100 europejskich miast na wakacje w 2017 roku!

RadioZET.pl/Omio/DG