Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oto 100 najlepszych miast na wakacyjny wypoczynek. Wśród nich polskie miejscowości

07.06.2017 17:42
xxx wiadomosci

Czas wakacyjnych urlopów i wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie macie pomysłu, gdzie odpocząć od codziennego rytmu pracy, ranking może pomóc w podjęciu decyzji.

Oto 100 najlepszych miast na wakacyjny wypoczynek. Wśród nich polskie miejscowości fot. Pixabay
Zagłosuj

Jak spędzisz tegoroczne wakacje?

Portal GoEuro, czyli wyszukiwarka połączeń lotniczych, autobusowych i kolejowych, przygotował ranking 100 europejskich miast, w których najlepiej spędzimy wakacyjne weekendy. Ocena poszczególnych miejscowości uzależniona była od typu plaży, łatwości dojazdu, a także średniej temperatury wody w sezonie letnim, różnorodności życia nocnego oraz możliwości uprawiania sportów wodnych.

Najwyższą notę w rankingu otrzymało hiszpańskie miasto Alicante, które nie miało sobie równych. Wysokie miejsca w zestawieniu uzyskały chętnie odwiedzane przez Polaków, miasta Chorwacji. Wyróżniono także Barcelonę, Split, Palermo, czy słynne Cannes. W zestawieniu nie zabrakło polskich miast! Gdańsk zajął 36. miejsce, Sopot 75. miejsce, a Gdynia 79. miejsce. 

citybreak_goeuro

Weekendowy wypoczynek

Dogodny dojazd to słowo klucz dla osób, które cenią weekendowe wypady. Według portalu na szczególne wyróżnienie zasługuje niemieckie miasto Westerland. Ponad to doceniono m.in. Puerto del Carmen w Hiszpanii i Niceę we Francji. Lokalizacje te charakteryzują się możliwością szybkiego dotarcia z lotniska do centrum miasta oraz z centrum bezpośrednio na plażę.

Nocne życie

Wakacyjny czas nie zna podziału na dzień i noc. Po zmroku miasteczka i wielkie metropolie ogarnia klimat zabawy i relaksu. GoEuro.pl wyróżnił sześć miast, których imprezowy podróżnik nie może ominąć. W rankingu wzięto pod uwagę średnią cenę piwa oraz wody.

Na pierwszym miejscu uplasowała się Barcelona (Hiszpania), na drugiej Cannes (Francja), na trzeciej Rimini (Włochy), a dalej: Ibiza (Hiszpania), Saint-Tropez (Francja) i Gallipoli (Włochy).

Oto pełne zestawienie 100 europejskich miast na wakacje w 2017 roku!

RadioZET.pl/GoEuro/DG

Oceń
Tagi