Zamknij

Pocisk minął głowę kurdyjskiej snajperki walczącej z ISIS. Jej reakcja bezcenna

Redakcja
29.06.2017 12:05
Pocisk minął głowę kurdyjskiej snajperki walczącej z ISIS. Jej reakcja bezcenna
fot. Twitter screen

"Pojedynek snajperów w mieście Rakka. Dzięki bogu terrorysta ISIS spudłował". Te słowa to opis filmiku, który w krótkim czasie obiegł sieć. Przedstawia on kurdyjską snajperkę. Kobieta cudem uniknęła śmierci. 

Wideo przedstawia kurdyjską snajperkę z bronią, będącą na posterunku. Nagle słychać świst broni. Tuż obok jej głowy przelatuje pocisk. Kobieta jest w lekkim szoku, ale jak na osobę, która właśnie otarła się o śmierć zachowuje się nad wyraz spokojnie. Na jej twarzy zagościł nawet uśmiech. 

Kobieta miała przy tym powiedzieć "zabiłam Daesz" odnosząc się do pojęcia wziętego z języka arabskiego i określającego tzw. Państwo Islamskie. Poprosiła też o zakończenie filmowania.

Post z niecodziennym wideo szybko obiegł sieć i poruszył internautów. 

- Kurdyjki nie wiedzą, co to strach. Przeciętny człowiek byłby przerażony znajdując się tak blisko śmierci. Kurdyjska kobieta z bronią potrafi się wtedy nawet uśmiechnąć - pisze jeden z internautów.

Odezwali się tez krytycy podważający autentyczność nagrania. Ich zdaniem sposób trzymania broni, a także obrana przez snajperkę pozycja mają świadczyć o tym, że wideo jest fałszywe.

RadioZET.pl/KM